Vlastimil Karabina: SAMBA konf...

Vlastimil Karabina: SAMBA konferenci v Dol. Břežanech si nemohu nechat ujít!

Vlastík Karabina se pohybuje po celou svoji více než třicetiletou profesní kariéru v oblasti digitálního průmyslu. Po působení na pozici provozního ředitele KAPSCH se před pěti lety se po více než 13 letech rozhodl, že své dlouholeté zkušenosti zúročí ve vlastní společnosti.
Je vlastníkem firmy CC ONE, která realizuje jeho vizi k přístupu realizaci velkých IT a high-tech zákaznických projektů.
Prošel si MBA programem Nottingham Trent University a v současnosti je účastníkem SAMBA MBA.

Vlastíku, čím se zabývá CC ONE?

CC ONE realizuje komplexní IT a high-tech technologické projekty. Na projektech pracujeme společně se našimi zákazníky, a to od etapy nápadu a definice vize, často s využitím projektového financování, přes projektovou realizaci a zprovoznění, až do oblasti technické podpory provozování po dobu životnosti projektu.

Jaké zákazníky obsluhujete a jaké projekty máš nejradši?

Pro nás je podstatné, aby náš zákazník byl něčím výjimečný, například svou pozicí nebo vizí na trhu. Věříme, že jen takovýto typ zákazníků má takové požadavky a přístup k digitálním projektům, kvůli kterým stojí za to na nich spolupracovat a realizovat je. Současná škála zákazníků je široká, bez nějakého vertikálního dělení nebo části trhu. 

Zúčastnil jsi se předchozích SAMBA konferencí, zaměřených na digitalizaci. Proč přijedeš do Břežan na aktuální akci na toto téma?

Pro naši společnost jsou aktivity SAMBA platformy velmi důležité. Můžeme zde totiž konfrontovat své IT názory a zkušenosti se širokým spektrem odborníků na jiné oblasti, vč. špičkových expertů ze specializovaných technických oblastí, top manažerů nebo ekonomů.

Je digitalizace téma pro firmy, se kterými se setkáváš a jak jim březnová konference může pomoct?

Jsem šťastný, že téma digitalizace dnes nedržíme ve svých rukou jen my technici, ale jako výzvu a příležitost je chápou i špičkoví manažeři společností.
Tento stav nám dává možnost realizovat zajímavé digitální projekty i ve zcela odlišných oblastech podnikání, než například před pěti, nebo deseti lety. Tenkrát jsme měli vlastně příležitosti jen u telekomunikačních operátorů, nebo u státu…

V čem jsou tyto SAMBA konference jiné a na co se těšíš?

Z úzce osobního pohledu je konference I4.0: Strategie digitalizace firmy vynikající příležitost, kde můžete sledovat a učit se, jak je možné komunikovat širšímu publiku z praxe přínosy technologií, které mne tak osobně fascinují. To si prostě nemohu nechat ujít!

Děkujeme za rozhovor!

otázky: Jiří Slezák
foto: archiv Vlastimila Karabiny

About Post Author

js