Radek Levíček: Do Břežan p...

Radek Levíček: Do Břežan přijedu, mám rád kvalitu, ověřené zdroje a co nejvíc praktických ukázek

Radek Levíček působí především v oblasti ICT, má za sebou také projekty řízení a rozvoje výrobních a zpracovatelských firem. Je vlastníkem konzultační firmy aRLevi a pravidelným účastníkem SAMBA akcí.

Radku, jakými projekty se aktuálně zabýváš?

Zabývám se velice zajímavou a atraktivní prací. Oponuji a pomáhám zdokonalit byznys modely u dvou projektů, které spolu na první pohled úplně nesouvisí, ale zato stoprocentně zapadají do široké oblasti tématu I 4.0, a tím pádem i do tématu březnové konference.

První projekt – RPA ( Robotic Process Automation) – cílí na využívání virtuálních robotů uvnitř THP světa firem a institucí. Má velký potenciál nasazení ve všech oborech, všude tam, kde doposud počítače a informační systémy ovládají lidé. Druhý projekt se soustředí na získávání a vytěžování dat z výrobních linek a procesů. Má neméně zajímavý potenciál přímo ve výrobním a zpracovatelském prostoru.

Co jim tedy schází ke štěstí, když mají tak velký potenciál? Oba projekty trpí neporozuměním dvou světů – svět nadšence dodavatele a svět zákazníka zakukleného do svého současného úspěchu. Nabízím most mezi těmito světy, protože jsem si obě závislosti vyzkoušel na vlastní kůži a poučil se z nich.

Čerpám zejména ze své čtvrt století dlouhé profesionální kariéry manažera na trhu B2B a B2C firem, kdy jsem měl tu čest projít následujícími obory – obchod, Telco a IT služby, zemědělství a lesnictví, strojírenství a zpracovatelský průmysl. Někdy na straně zákazníka, jindy na straně dodavatele. Nyní se mi tyto moje mise hodí čím dál, tím víc.

Zúčastnil jsi se první SAMBA konference, zaměřené na digitalizaci. Proč přijedeš do Břežan na aktuální, již čtvrtou akci na toto téma?

To je přece jasné na první dobrou. Znáte praktičtější konferenci na téma Digitalizace firem, než je ta „sambovská“? Ale teď i trochu vážněji. Staré pravidlo říká: „Když chceš řídit loď, musíš s lodí plout rychleji, než proud, který tě unáší“. Chci dalších dvacet let digitalizaci firem řídit a ne jí být řízen, proto se musím neustále i v tomto oboru vzdělávat. Všichni potřebujeme rozumět stále více oborům a umět ovládat stále více nástrojů, než museli naši předkové. Takže jednoznačně potřebuji vědět, kam se svět I 4.0 znovu posunul. SAMBA mi k tomu dobře pomáhá.

Je digitalizace téma pro firmy, se kterými se setkáváš a jak jim tato konference může pomoct?

Odpovědi na tuto otázku jsem již nastínil výše. Všichni lidé a všechny firmy se s digitalizací provozu brzy potkají, nebo se již potkali. Konference SAMBY lidem i firmám pomůže držet krok s tempem změn a vývojem technologií a postupů.

V čem jsou tyto SAMBA konference jiné a na co se těšíš?

Mám rád kvalitu, ověřené zdroje a co nejvíc praktických ukázek. Tohle všechno mi nabízí SAMBA konference na vysoké úrovni, proto nemám důvod experimentovat s jinými subjekty. A těším se na skvělé lidi na jevišti i v hledišti.

Prozradíš nám, jaké jsou tvé koníčky, jak trávíš volný čas a dobíjíš baterky?

Jako kluk ze zemědělské nížiny mám rád horskou přírodu, lesy a rybníky. Všechno to, co jsem ve svém rodišti neměl. Miluji házenou, ale nikdo ji se mnou již nechce v mém věku hrát, i proto hraji golf. Velice rád čtu a ještě raději kupuji knihy.

Děkujeme za rozhovor!

otázky: Jiří Slezák
foto: archiv Radka Levíčka

About Post Author

js