Ondřej Župka: Zajímá mě, ...

Ondřej Župka: Zajímá mě, jak se s digitalizací perou v jiných firmách

Ondra Župka působí 17 let v oblasti průmyslové výroby, zejména v automotive odvětví na různých pozicích, od engineeringu, přes implementaci kultury zlepšování procesů až po řízení výroby. Je absolventem fakulty strojní VUT Brno, MBA programu Staffordshire University a je pravidelným účastníkem SAMBA akcí.

Ondro, čím se zabýváš?

V současnosti pracuji jedenáctý rok jako operations manager ve firmě TE Connectivity, kde mám na starosti lisovnu plastů, lisovnu kovů, galvanovnu a nástrojárnu. Vyrábíme hlavně kabeláže a konektory pro prakticky veškeré automobilové značky a mimo to i pro nákladní vozy a autobusy.

Jaká je největší motivace pro digitalizaci ve firmách, se kterými se setkáváš ve své praxi?

Když se na tuto problematiku podívám čistě z pohledu svého oboru, což je průmyslová výroba, tak implementace a využívání Industry 4.0, tzn. automatizace a digitalizace, se již stala důležitou a nedílnou součástí strategických plánů rozvoje výrobních firem. A to zejména firem z automobilového odvětví, kde je velký tlak na cenu a kvalitu výrobku. A v tomto vidím potenciální přínosy digitalizace – zvýšení produktivity, snížení nákladů na výrobu a všech podpůrných procesů, např. plánování, nákup materiálu, apod. a urychlení komunikace a dodávek zboží k zákazníkům.

Plánuješ se účastnit březnové SAMBA konference Strategie digitalizace. Co od konference očekáváš?

Jak jsem uvedl výše, i naše firma se intenzivně věnuje automatizaci a digitalizaci již několik let. A proto mě zajímá, jak se s touto problematikou „perou“ v jiných firmách a odvětvích a potkám zde zkušené odborníky na toto téma.

Prozradíš nám, jaké jsou tvé koníčky, jak trávíš volný čas a dobíjíš baterky?

Snažím se sportovat, co čas dovolí. Pravidelně hraji squash. Dále pak cestování a celkem nedávno jsem si pořídil zbrojní průkaz, takže se teď ještě věnuji i sportovní střelbě.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou 6. 3. v Břežanech!

otázky: Jiří Slezák
foto: archiv Ondřeje Župky

About Post Author

js