Martin Gargulák: V Břežanec...

Martin Gargulák: V Břežanech potkám spoustu nových lidí se stejným zájmem o digitalizaci

Martin působí celou svoji profesní kariéru v oblasti telekomunikací a IT. V současnosti pracuje pro firmu INEKON SYSTEMS.

Vedl mj. projekt na vývoj samoodečtovych zařízení pro domácnosti v kombinaci se sběrem dat přes IoT a podílel se na vzniku několika technologicky inovativních projektů. Je pravidelným účastníkem SAMBA akcí. Ve volném čase se věnuje sportu a rodině, mimo to je zastupitelem Rebešovic, sympatické obce na území tzv. Dyjskosvratecké nivy.

Martine, plánuješ se účastnit březnové SAMBA konference Strategie digitalizace. Co od konference očekáváš?

Ano, určitě plánuji. Očekávám, že potkám spoustu nových lidí se stejným zájmem o digitalizaci a nasbírám nové zkušenosti z praxe jednotlivých účastníků. Je totiž úžasné sledovat, jak firmy přistupují k samotné digitalizaci.

Jaká je největší motivace pro digitalizaci ve firmách, se kterými se setkáváš ve své praxi?

Když už se potkám s firmou, která má digitalní strategii stanovenou, tak vnímám největší motivaci v efektivitě. Firmy začínají být efektivnější v procesech a nejen, že vidí dozadu, ale dokonce už dokáží vidět i dopředu. Dokáží najednou plánovat, předvídat a připravovat se na to, co přijde. Vše je práce s daty a obrovský úspěch je data efektivně sbírat a druhý obrovský úspěch je umět s daty efektivně pracovat.

Čím se zabývá INEKON, jaké zákazníky obsluhujete a jaké projekty máš nejradši?

INEKON SYSTEMS se řadí mezi konzultační a softwarové firmy v oblasti komplexního manažerského řízení, plánování a controllingu. Pomáháme firmám rychleji vytvářet plány či výhledy a současně se snadněji orientovat v tom, co se stalo a nalézat odpovědi na to “proč se tak stalo” (controlling a řízení odchylek). Mám rád každý projekt, kde jsme schopni být užiteční. Baví mě rozmanitost odvětví a rozmanitost kreativity firem v práci s daty a vizualizaci těchto dat. Máme bohaté zkušenosti jak z potravinářství, tak ze strojírenství, hutnictví, chemického průmyslu, automotive, e-commerce a stále nacházíme ve firmách obrovské rezervy a v tom je ta krása a motivace pro mě samotného..

Jsi řadu let účastníkem SAMBA akcí. Čím pro Tebe SAMBA je?

SAMBA je pro mě zdrojem inspirace ve všech ohledech. Zdrojem informací, zkušeností, praxe, kontaktů, prostě všeho co člověk hledá a potřebuje.

Prozradíš nám, jaké jsou tvé koníčky, jak trávíš volný čas a dobíjíš baterky?

Poslední dobou se hodně věnuji sportu (konkrétně crossfitu), do toho včelařím a sbírám zkušenosti přímo od přírody.

Děkujeme za rozhovor!

otázky: Jiří Slezák
foto: archiv Martina Garguláka

About Post Author

js