Marian Bolebruch: SAMBA konfer...

Marian Bolebruch: SAMBA konference se určitě zúčastním, v naší skupině firem I4.0 strategii realizujeme

Marian působí celou svoji profesní kariéru v oblasti automatizovaných systémů řízení a aplikované robotiky. Aktuálně je ředitelem pro oblast Industry 4.0 ve skupině M.L.Moran (mj. Knoflíkářský průmysl Žirovnice, ALFA PLASTIK a další firmy). Marian se zúčastnil předchozí SAMBA I4.0 konference v Brně.

Mariane, co je náplní Tvé práce ve vaší skupině firem?

Mým úkolem bylo vypracovat a nyní aplikovat strategii transformace skupiny společností na standardy I4.0. Tato transformace má v skupině společností M.L.Moran tu nejvyšší prioritu. Jednou z hlavních zásad při implementaci Industry 4.0 je koncentrace na hlavní činnost jednotlivých společností. Z toho plyne, že daná společnost musí jasně definovat svoje business požadavky, základní technickou koncepci a časový harmonogram. Další kroky jako analýzy proveditelnosti, detailní technické specifikace, realizační projekty (dílčí realizační projekty) jsou realizovány ve spolupráci s technologickými partnery i s akademickou obcí (hlavně u analýz). A to v jasně definované návaznosti tak aby každý „krok“ mněl svoji ROI tj. efektivita.

Industry 4.0 je komplexní problematika a je důležité si jasně definovat roadmapu, která bude reflektovat potřeby dané společnosti s přihlédnutím na standardy definované pro celou skupinu. Cílem je aby každý building blok I4.0 mněl prokazatelnou a měřitelnou přidanou hodnotu.

Plánuješ se účastnit březnové SAMBA konference Strategie digitalizace firmy. Co od konference očekáváš?

Určitě se zúčastním. Je to příležitost na diskusi se zajímavými lidmi, sdílet informace a v neposlední řadě čerpat nápady a inspirovat se.

Jaká je největší motivace pro digitalizaci ve vašich výrobních závodech a v dalších firmách, se kterými se setkáváš ve své praxi?

Je to jednoduché. Pokud společnost chce být úspěšná, musí pracovat na svém řízeném rozvoji. A to nejenom po stránce rigidně technické, ale komplexně a hlavně efektivně. I4.0 je ten správný směr. Je mnoho společností, které vnímají digitalizaci jako „nice-to-have“ a celou I 4.0 jako amorfní problematiku, kde se při neřízeném úsilí dají „utopit“ obrovské zdroje. Důležité je vybrat si tu správnou cestu pro svoji společnost. I 4.0 není detailní „kuchařka“ ale je to soubor „nástrojů“, který když bude správně používán tak budeme úspěšn

Prozradíš nám něco víc o sobě – jaké jsou tvé koníčky, jak trávíš volný čas a dobíjíš baterky?

Snažím se co nejvíce volného času trávit s rodinou ale člověk by mněl myslet taky trochu na sebe ?, takže relaxuji při sportovní střelbě a pro uvolnění se věnuji KRAV MAGA. ?

Děkujeme za rozhovor!

otázky: Jiří Slezák
foto: archiv Mariana Bolebrucha

About Post Author

js