Josef Hajkr: Uvidíme se 6. a ...

Josef Hajkr: Uvidíme se 6. a 7. 3. v Břežanech

Ing. Josef Hajkr, Ph.D., MBA je specialista na projektové řízení, kterému se plně věnuje již více než dvacet let. Člen Společnosti pro projektové řízení, kde jedno funkční období zastával roli prezidenta a několik let i roli předsedy Programové komise. Dlouholetý lektor britských MBA programů a aktuálně lektor SAMBA MBA programu pro majitele a manažery.

Josefe, zúčastnil jsi se předchozích SAMBA konferencí, zaměřených na digitalizaci. Proč přijedeš do Břežan na aktuální, již 4. akci na toto téma?

Přijedu již počtvrté, velice rád a na celé dva dny. Tím, že mám zkušenost jak v roli řadového účastníka (1. konference), aktivního přednášejícího (2. konference) a partnera a lektora workshopu (3. konference), mám myslím dobrý vhled. Mé hlavní důvody pro účast:
1) Osobní zkušeností jsem si ověřil, že tyto akce jsou pečlivě připravené. Vždy jsou prezentovány skutečně špičková řešení a reálné aplikace. Na akcích je prostě vidět, že na rozdíl od jiných neprezentuje sbírka lidí, „kteří si zaplatili, aby mohli vystoupit“. Spojení Jirky Slezáka a Filipa Plevače funguje. Mohu říci, že příprava našich vlastních dřívějších vystoupení byla příkladně monitorována ze strany organizátorů. Diskutovali jsme skoro každý slajd, myšlenku.
2) Líbí se mi formát, který je průřezový a mapuje všechny klíčové směry I4.0. Člověk má šanci sledovat, co je nového. A osobní setkání, diskuse, zážitek jsou určitě mnohem intenzivnější, než třeba video na počítači. Když už člověk přijede, tak prostě akci věnuje čas a něco se dozví.

3) Propojování účastníků. Líbí se mi nenásilný, přirozený způsob propojování lidí. SHINE Consulting je již několik let partnerem SAMBA a konference I4.0 aktivně podporuje. Mohu říci, že je to jedna z nejlepších investic. A to nejenom z pohledu byznysu, ale že mně to opravdu obohatilo a obohacuje.
4) Publikační činnost. Rád na svém blogu píšu o zajímavých trendech v projektech, změnách a inovacích. Z akce mám vždy skvělé postřehy.

Je digitalizace téma pro firmy, ve kterých působíš a jak jim tato konference může pomoct?

Podle mě je zcela zásadní. Vidím u mnoha našich klientů, jak neuvěřitelně rychle dochází k zásadním změnám obchodních modelů. Navíc nestačí zajít si na takovou akci 1x. Změn je tolik, že to, co bylo předloni prezentováno jako pilotní aplikace, je za pouhý rok již reálnou praxí.

V čem jsou SAMBA konference jiné a na co se těšíš?

Jednoduše řečeno SAMBA akce jsou hlavně setkáváním lidí. Lidé se dnes spolu málo baví. Je ale nutné aktivně vytvářet příležitosti, kdy se spojí nachytření se setkáním v příjemném prostředí. A to SAMBA dělá 100%.

Těším se na viděnou na konferenci v Břežanech.

Děkujeme za rozhovor


About Post Author

js