„Plynová lady“ Mi...

„Plynová lady“ Milada Matiovská

Ing. Milada Matiovská MBA, MSc. je  výkonnou ředitelkou firmy QUANTUM, a.s., která se zabývá ohřevem vody, distribucí plynu, realizací staveb v oboru plyn, topení, voda a kanalizace.
Je absolventkou manažerských programů MBA a MSc na Nottingham Trent University, inženýrské studium ekonomie absolvovala na Univerzitě obrany ve Vyškově.

Jsi výkonnou ředitelkou firmy QUANTUM, která je jedním ze čtyř distributorů plynu v ČR a významným dovozcem plynových zásobních ohřívačů vody. QUANTUM také patří mezi partnery SAMBA. Nedávno jsi zmínila, že připravujete velké novinky pro český a slovensky trh. Co o nich můžeš prozradit?

Jsou to novinky v souvislosti s přísnými legislativními změnami EU, které dopadnou od 1.1.2018 na koncové zákazníky, kteří topí a ohřívají vodu plynem. Po tomto datu si nikdo v EU nekoupí jiný plynový spotřebič, než s vysokou účinností a nízkými emisními hodnotami NOx. QUANTUM je jediná firma, která má ve svém portfoliu širokou škálu kondenzačních ohřívačů vody, které vyhovují  legislativním parametrům 2018 – ohřívače pro průmyslové využití Cyklon, Polaris, Innovo i domácí ohřívače Instano.

Kdo jsou vaši typičtí zákazníci?

Všichni ti, kteří pochopili, jaké výhody a úspory jim může přinést oddělení ohřevu vody od systému vytápění. Jsou to fyzické osoby nebo firmy, instituce, školy, sportoviště, restaurace atd. Za ty roky jsou to statisíce instalací našich spotřebičů na ohřev vody.

QUANTUM je na trhu více než 20 let. Jaký je příběh firmy a co se za tuto dobu podařilo?

Příběh začal v roce 1992, kdy Roman Matiovský začal do ČR dovážet z USA zásobníkové plynové ohřívače vody – v té době něco zcela unikátního. Pamětníci vědí, že do té doby se voda ohřívala průtokovými ohřívači, tzv. Karmou, nebo v elektrickém bojleru. Firmě QUANTUM se dařilo, postupně se začaly přidávat další podnikatelské činnosti, které „smrděly plynem“ – výstavba plynovodů, distribuce plynu, obchod s plynem, projekce a realizace staveb v oboru plyn, topení, voda a kanalizace.
Z malé „garážové“ firmy je za těch 23 let stabilní ryze česká akciová společnost se šedesáti zaměstnanci, působící v ČR, SR a Maďarsku. Příběh se asi hezky poslouchá, ale je za tím hodně práce, spousta energie všech dobrých lidí v našem týmu a taky nemálo štěstí.

Jaké jsou před vámi plány?

Hlavně hodně práce 🙂

A největší výzvy, které aktuálně řešíte?

Čistá voda. A to je myslím výzva, kterou bude brzy řešit celá Evropa. QUANTUM zařadilo do svého portfolia technologie pro purifikaci vody, čištění vody, změkčování a desinfekci vody. Čistá voda bude strategická surovina 21. století.

Jsi absolventkou MBA programu na Nottingham Trent University. Co ti toto studium dalo do praxe?

Studovala jsem ve správný čas, na správném místě se správnými lidmi. Nejdůležitější pro mě byl asi právě networking s mými „spolužáky“. Z řady z nich se stali mí přátelé a z některých z nich i kolegové ve firmě.

Máš při náročné práci čas i na koníčky? Co tě nabíjí energií?

Žádný překvapivý recept nemám – normálně se snažím poslouchat své tělo a duši.
A ty mi často našeptávají: hýbat se, dobře jíst, pít dobré víno, číst si, udělat si čas na saunu, moře, hory, pěkný rodinný život, a hlavně – radovat se a neplýtvat energií na hlouposti.

Patříš mezi pravidelné účastníky SAMBA akcí a společnost QUANTUM byla v minulosti opakovaně i jejich partnerem. Jak vnímáš SAMBA aktivity a jejich potenciál?

SAMBA je velmi smysluplný projekt a logické pokračování vzdělávání po ukončení MBA. A v neposlední řadě setkávání fajn lidí. Mám tyto akce ráda, baví mě a dává mi to smysl. Potenciál je obrovský a je v dobrých rukou 🙂

Děkujeme za rozhovor

About Post Author

js