Jiří Kosorinský: Nejvíc m...

Jiří Kosorinský: Nejvíc mě baví zapalování lidí

Mgr. Jiří George Kosorinský je profesionální kaskadér a kaskadérský koordinátor, choreograf akčních scén, držitel českého rekordu v délce hoření holé kůže, majitel CZECH STUNTS a EUROPEAN STUNTS týmu a aktuálně i student brněnské SAMBA MBA skupiny.

Jirko, čím se zabývá CZECH STUNTS?

S velkou nadsázkou vystihuje naši činnost, že zapalujeme lidi – nejen naše zaměstnance, často i majitele různých firem či známé osobnosti. Naše zaměstnance shazujeme z 20 metrových výšek, srážíme je autem, střílíme po nich a s oblibou je mlátíme, necháváme je nasazovat život za důležité osobnosti a v neposlední řadě řešíme, jak udělat bezpečně ty nejšílenější nápady režisérů.
V business žargonu bychom spíše řekli, že realizujeme  komplexních kaskadérské služby nejen pro film. Mimo jiného také usilujeme o osvětu a  maximální zvýšení bezpečnostních standardů v rámci filmových projektů v ČR, tak abychom mohli držet krok se západní Evropou.

Pověz nám něco o workshopu Pády z výšky, který pro lidi ze SAMBA připravuješ

Tento workshop je moje srdcová záležitost. Pro účastníky má hned několik přínosů. Naučí je pracovat se svým strachem, s čímž je zároveň spojená velká míra sebepoznání. Naučíme je pár praktických tipů do života jak minimalizovat škody, když dojde k událostem, které nikdy nikomu nepřejeme. Čeká je opravdu koňská dávka endorfinů a čisté radosti pokaždé, když překonají svůj strach a to bude mnohokrát za večer. Zjistí, jak dokonale může stmelovat odpovědnost za zdraví své či život kolegy. Je to zkrátka zkušenost, která se musí zažít. Vůbec není důležité, jestli jsou sportovci nebo mají zkušenosti s padáním. Jediné pro koho tento workshop nedoporučujeme, jsou osoby s vážnými problémy se zády. I když se musím přiznat, že sám jsem po operaci páteře a pády z výšek přesto miluji (snad to nebude číst můj doktor :)). Jinak workshop povedu osobně společně s lektory, kteří jsou držitelé českého rekordu v pádech z výšky.

Jaké zákazníky s CZECH STUNTS obsluhujete a jaké projekty máš nejradši?

V současné době tvoří 75% našich zákazníků filmové produkce. 20% jsou nejrůznější majitelé firem a lidé, kteří chtějí zažít něco víc a pochlubit se s něčím, co málokdo zažil. To se týká hlavně zapalování holé kůže a již zmíněného workshopu pády z výšek, který je i oblíbeným teambuildingem. Zbylých 5% jsou filmové školy a jejich studenti, kde pravidelně konzultujeme bezpečnostní otázky při natáčení, děláme přednášky apod. Rádi bychom do budoucna ten poměr měli 40%, 40% a 10%. Přiznám se, že nejvíc nás baví to zapalování lidí. Milujeme technologické vychytávky a právě zde můžeme pracovat s úžasnou gelovou technologií, díky které je to zcela bezpečné, ale kterou bychom ještě před 3 roky považovali za sci-fi.

Jsi studentem MBA programu SAMBA. Co ti studium zatím přináší pro tvoji firmu i osobní rozvoj?

Studium pravidelně překonává má očekávání. Každý doposud realizovaný assignment se snažím hned implementovat do své společnosti. I když díky tomu nad tím občas strávím víc času, než bych původně myslel. Už teď vidím ve své firmě výrazné změny, které mi dávají smysl. Zažívám spoustu aha momentů, kdy se mi spojí několik informaci, které jsem již třeba dříve znal, ale až zde se dostanou do formy praktické aplikace. Studium si moc užívám i proto, že se v něm setkávám s moc super lidmi, skvělými odborníky a osobnostmi z řad přednášejících a mám i štěstí na spolužáky. 

Prozradíš nám, jaké jsou tvé koníčky, jak trávíš volný čas a dobíjíš baterky?

Nejvíce dobíjím baterky při čase stráveným se svoji ženou, která mě strašně moc podporuje v mých kaskadérských aktivitách. Není takového času mnoho, ale o to víc si ho užívám. Kromě jiného mám velkou lásku v herectví, takže občas vezmu nějakou tu menší roli ve filmu nebo divadle. Nicméně moji největší vášní je kaskadérství. 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou na workshopu Pády z výšky!

Kontakt na Jirku:

Mgr. Jiří Kosorinský
‭+420 774 727 060‬
kosorinsky@czechstunts.com

otázky: Jiří Slezák
foto: archiv Jirky Kosorinského

About Post Author

js