Aleš Hanslík o Green Deal Pu...

Aleš Hanslík o Green Deal Punku Ostrava

Ing. Aleš Hanslík MBA, Ph.D.  je čerstvým absolventem MBA pro majitele a manažery. S Alešem připravujeme akci Green Deal Punk Ostrava 11. srpna.

Aleši, co je tvoje motivace a čeho chceš touto akcí dosáhnout?

Základní motivací je pro mě nabídnout účastníkům co možná nejširší přehled o všem, co se s Green dealem pojí. Ať chceme, nebo ne, dotkne se Green deal každého podnikatelského subjektu, a to i nad rámec současné situace na trhu s energiemi. Green deal totiž není jen o „zelené energii“, ale také o nových povinnostech pro velké společnosti, o nových požadavcích a pohledech bank, auditorských společností, apod.

Zkus v krátkosti představit sebe a své kompetence

Aktuálně pracuji jako technický manažer ve středně velké společnosti, která se zabývá výrobou chemických látek. Vzděláním jsem environmentální inženýr. Po absolvování VŠ jsem nastoupil do postgraduálního vzdělávání a zároveň jsem nastoupil do projekční kanceláře, kde jsem se věnoval problematice EIA, a obecnému poradenství v životním prostředí. Po 10 letech jsem z projekce odešel, a nastoupil do výrobní společnosti, kde jsem působil v útvaru kvality, ekologie a bezpečnosti, který jsem poslední 3 roky i vedl. Jako technický manažer zodpovídám za vše, co z naší továrny emitujeme do ovzduší a vod, řeším emisní povolenky, nové investice i běžné provozování…

Jsi účastníkem SAMBA akcí a absolventem SAMBA MBA. Co se ti na SAMBA aktivitách líbí a co je pro tebe největším přínosem?

Na každé SAMBA akci je pro mě vždycky atraktivní setkání s lidmi z různých oborů, s lidmi, kteří mají co říci, a kteří jsou zároveň otevřeni diskusi a novým myšlenkám. Pro mou praxi vnímám přínos SAMBA MBA při řízení dlouhodobých projektů, a také uvědoměním si, co všechno ještě musím pochopit a dostudovat, abych mohl být úspěšným.

Děkujeme za rozhovor!

Kontakt na Aleše:

Ing. Aleš Hanslík MBA, Ph.D.
ales.hanslik@gmail.com
‭+420 739 064 455‬

otázky: Jirka Slezák
foto: Radim Madarász 

About Post Author

js