Smetanova SAMBA Litomyšl s Kl...

Smetanova SAMBA Litomyšl s Klárou 21.–22. 6.

Zveme vás na další speciální kulturní akci v režii Kláry Bumbálkové. Navazujeme na parádní akci v Rudolfinu, kterou jsme si moc užili.

Litomyšl je okouzlující město, ve kterém se unikátně potkává historie s moderní architekturou a uměním snad na každém kroku. Kam jinam se tedy v Roce české hudby vypravit než do rodiště Bedřicha Smetany na festival Smetanova Litomyšl.

POZNÁMKA: Zájem o účast prosíme potvrďte co nejdříve, včetně zájmu o zajištění ubytování na noc z 21. na 22. 6. Cenu celého programu stejně jako jeho další detaily upřesníme co nejdříve.

Z programu festivalu Smetanova Litomyšl pro nás jeho vedení vybralo jedno z nejslavnějších operních dramat 20. století, Janáčkovu Jenůfu (Její pastorkyňa) nastudovanou Operou Národního divadla v Praze s dirigentem Robertem Jindrou v režii Jiřího Nekvasila. V hlavních rolích se můžeme těšit na sopranistky Alžbětu Poláčkovou (Jenůfa) a Evu Urbanovou (Kostelnička) nebo tenoristy Pavla Černocha (Laca) a Pavola Bršlíka (Števa). Kompletní program festivalu bude zveřejněn 29. 2. 2024 a nejdete ho na www.smetanovalitomysl.cz.

Odpoledne otevřeme prohlídkou zrekonstruovaného rodného bytu Bedřicha Smetany v přízemí bývalého pivovaru na Zámeckém návrší, na kterou navážeme komentovanou prohlídkou architektonických zajímavostí města Litomyšl. Poté už přijde čas hodit se do gala a připravit se na náš večerní program. Na večeři se sejdeme společně s vedením festivalu v restauraci Bohém hotelu Aplaus. Užijeme si skvělý gastronomický zážitek a od Marka Šulce se dozvíme pár zajímavostí k večernímu představení. V rámci naší vstupenky budeme mít zahrnutý vstup do VIP stanu u Festivalové haly před koncertem a v obou přestávkách.

Aktualizovaný program v pátek 21. 6.:

13:50 sraz v Litomyšli, zámek
14:00–16:00 prohlídka rodného bytu Bedřicha Smetany a komentovaná prohlídka za architekturou města Litomyšl
16:00–18:00 volný program, ubytování Svitavy, příprava na večer
18:00–18:10 vyzvednutí ve Svitavách, festivalový shuttle
18:30–20:15 večeře, restaurace Bohém v hotelu Aplaus (už ve večerním)
20:15–21:00 přesun k Festivalové hale, možnost občerstvení ve VIP stanu
21:00–24:00 Jenůfa, Festivalová hala, 2 přestávky s přístupem do VIP stanu
24:00 a dále možnost shuttle zpět do Svitav, nebo setkání s umělci ve Festivalovém baru

Program v sobotu 22. 6.:
Bude upřesněno podle zájmu účastníků. Možná návštěva dalších zajímavých míst a výstav v Litomyšli v rámci festivalového programu, případně návštěva nedalekého zámku Nové Hrady, který je jednou z mála rokokových stavebních památek v Česku.


Mám zájem o účast


Klára Bumbálková


Účastnice SAMBA akcí, absolventka nottinghamského MBA a fakulty multimediálních komunikací na UTB. Působí jako konzultantka v oblasti projektového managementu, PR a marketingu. Podílí se na organizaci etapových cyklistických závodů Czech Tour a Závod míru, pracuje pro ateliér Flera známého zahradního architekta Ferdinanda Lefflera. V minulosti byla 10 let členkou týmu a výkonnou ředitelkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Jako projektový manažer se podílela na přípravě hudební soutěže Concertino Praga, udílení Ceny Antonína Dvořáka, koncertů pro Svatovítské varhany, žebříčku Hospodářských novin Ženy Česka, vedla vydání několika knih.

Marek Šulc

Je koordinátorem projektu Rok české hudby/Smetana200, od září letošního roku se stává uměleckým ředitelem festivalu Smetanova Litomyšl. Na pražské HAMU vystudoval zpěv a hudební management. V letech 2004–2018 byl členem souboru Schola Gregoriana Pragensis. Pravidelně spolupracoval se soubory Collegium 1704 nebo Cappella Mariana. V roce 2010 účinkoval jako člen vokálního ansámblu na několika koncertech Bobbyho McFerrina. Mnoho let působil jako člen umělecké rady festivalu Lípa Musica a patnáct let byl moderátorem rádia Classic Praha, kde zastával i pozici hudebního ředitele. Od roku 2020 je pedagogem na katedře Hudební produkce na HAMU.

Organizační detaily:
Jiří Slezák, jirka@smba.cz, tel. ‭+420 602 359 504

About Post Author

js