Představujeme: Tomáš Pavlí...

Představujeme: Tomáš Pavlík

Tomáš Pavlík se celý svůj život pohybuje ve strojírenském průmyslu. Na přelomu tisíciletí založil svou první společnost 100% REWORK. Nyní je Tomáš vlastníkem a jednatelem úspěšných společností jako TM TECHNIK, 100% REWORK, 100% REWORK PLUS, WORKSPOT, Quality Production Assurance Group.

Tomáši, jsi majitelem několika úspěšných firem, zaměstnáváš stovky zaměstnanců. Jaký je tvůj příběh?

Rodiče jsou technického zaměření, tak strojírenství mi bylo velmi blízké. Od dětství jsem měl možnost chodit s tátou do výrobních firem a vidět, jak se co dělá. A tak jsem po jeho vzoru chtěl v technickém oboru působit také. Můj příběh začal v patnácti letech, kdy jsem nastoupil na brigádu do obchodní firmy se zaměřením na měřicí techniku pro strojírenské společnosti. Na této brigádě jsem získával první zkušenosti s měřicí technikou. Mým úkolem bylo převádět hmotné výrobky do digitální podoby. Protože mě strojírenský obor i tato brigáda velmi bavila, rozhodl jsem se v ní pokračovat a zdokonalovat. Nastoupil jsem do školy a později i práce ve strojírenském oboru. I díky znalosti cizího jazyka se mi pak naskytla možnost pracovat v zahraničí. Na Slovensku, v Německu, Polsku, Maďarsku a v dalších zemích jsem školil, prodával a následně i servisoval stroje a měřící techniku. A pak byl už jen „malý krok“ k založení společnosti…

Na základě nabytých zkušeností a využitých příležitostí jsem se zhruba ve 22 letech rozhodl spolu se svým kamarádem založit společnost, která pokryje poptávku po kontrolování výrobních komponentů strojírenských společností v České republice. Tím v roce 2001 vznikla společnost 100% REWORK, která má dnes sedm poboček v České republice (Brno, Jihla- va, Nový Jičín, Rožnov pod Rad- hoštěm, Vsetín, Mladá Boleslav a Klášterec nad Ohří) a jednu v Bratislavě.

Jsi lídrem hned několika společností. Můžeš nám přiblížit, čím se dané společnosti zabývají?

Už přes 15 let trhu působí společnosti TM Technik a 100% REWORK. Obě se pohybují v oblasti měření a zajišťování kvality a navzájem se svou činností doplňují. TM Technik je obchodní společnost s akreditovanou kalibrační laboratoří. Zajišťuje a prodává měřící techniku v požadované a očekávané kvalitě. Zastupuje zahraniční společnosti na území ČR a SR a částečně i v Maďarsku. U měřidel, která dovážíme, zajišťujeme kompletní servis. Mimo jiné i školíme naše zákazníky a hledáme spolu s nimi optimální řešení využitelné v oblastech, ve kterých podnikají.

100% REWORK poskytuje služby z oblasti kvality pro zákazníky z oblasti automobilového průmyslu. V našich celkem 7 plně vybavených provozovnách anebo přímo u zákazníka provádíme měření, vizuální kontroly, úpravy, drobné montáže a čištění dílů pro automobilový průmysl. Zároveň již třetím rokem nabízíme školení kvality ušité vždy přímo na míru zákazníkovi.

Postupným rozvojem vznikla třetí společnost, chráněná dílna 100% REWORK Plus. Ta nabízí lidem s určitým omezením práci v oblasti měření kontroly kvality.

S postupným rozvojem společností jsme se potýkali s nedostatkem pracovní síly, a to nejen u nás, ale i u našich zákazníků. Proto vznikla v pořadí čtvrtá společnost WORKSPOT. Jedná se o personální agenturu nabízející všechny druhy prací ve strojírenském oboru. Našim zákazníkům dokážeme pomoci například s dočasným i dlouhodobým obsazením montážních linek, školení zaměstnanců apod.

Poslední společností je mateřská společnost Quality Production Assurance Group. Tento holding zastřešuje a poskytuje plný servis pro rozvoj již zmíněných čtyřech společností.

Jaký je tvůj recept na úspěšné vedení společností?

Podnikání jsem zakládal vždy na hodnotách, které jsou pro mě důležité. Těmi nejpodstatnějšími jsou pro mne důvěra a férový a lidský přístup. A to nejen mezi zákazníkem a dodavatelem, ale i mezi zaměstnanci, dodavateli a vůbec napříč celou firmou. Zaměstnanci jedné společnosti jsou jeden tým a všichni jsou na jedné lodi. A v případě, že vše, co děláme, má pevné základy v podobě důvěry, férovosti a pozitivního přístupu, dokážeme budovat hodnoty, které ocení nejen zaměstnanci, ale také dodavatelé a hlavně zákazníci.

Další důležitý aspekt pro úspěšné vedení společnosti vidím ve vzdělání. Je potřeba, aby se všichni zaměstnanci společnosti stále rozvíjeli a učili se novým věcem a směrům. Za důležitou považuji dobrou komunikaci v rámci firmy. Je velmi důležité, aby lidé ve firmě spolu komunikovali a předávali si informace a zkušenosti. Protože je nás dnes dohromady už kolem 500 lidí, hledáme vhodné technologie a aplikace na zlepšení komunikace ve firmě, která podporuje úspěch celé společnosti.

SAMBA na podzim roku 2017 zahájila manažerský studijní program MBA. Jsi studentem první skupiny tohoto programu. Co ti studium přináší a jak jej hodnotíš?

Studium manažerského programu MBA hodnotím velice kladně, suprově. A to hned v několika oblastech.
Tou první je, že mi MBA dává možnost se zastavit, porozhlédnout se a zamyslet se nad fungováním a směřováním firmy. Studium mě odpoutá od denní operativy a dává mi inspiraci, které věci ve firmě můžeme zlepšit anebo udělat jinak, lépe.

Druhou oblastí je skvělý obsah a zkušený lektorský tým programu. Moduly na sebe logicky navazují a jejich obsah je vždy velmi konkrétní, a hlavně okamžitě využitelný v praxi.
Poslední oblastní, avšak pro mne nejdůležitější jsou lidé. Tedy lektoři a studenti programu MBA. Příjemné prostředí, interakce a sdílení zkušeností se všemi zúčastněnými je jedním z nejpřínosnějších hodnot studia. Zároveň mám prostor v rámci studia prezentovat firemní návrhy a myšlenky, které konzultuji a ihned získávám zpětnou vazbu od zkušených lektorů a studentů programu MBA.

Známe Tě jako velmi pozitivního a pracovitého člověka vždy s úsměvem na tváři. Jakým způsobem relaxuješ, jak se ti daří dobíjet baterky?

To, co mi nejvíce dobíjí baterky je rodina, manželka a naše děti. Návrat domů každý den z práce, kdy slyším od svého syna „tatí“, je nepopsatelný a dává mi neuvěřitelnou sílu. Druhým zdrojem je pro mne sport. Baví mne lyžování, turistika, cestování, jízda na kole a plavání. Samozřejmě spolu se svou rodinou. Rádi trávíme čas v přírodě a na horách, kde se skrývá spousta energie.

Děkujeme za rozhovor!

Kontakt na Tomáše:

Tomáš Pavlík
‭+420 737 189 754‬
tpavlik@rework.cz

otázky: Pavel Klein
foto: Michaela Lípová

About Post Author

klein