Martin Sirový: Těším se na...

Martin Sirový: Těším se na příjemnou atmosféru, podněty a inspiraci

Martin Sirový je vedoucím konstrukce a vývoje oddělení Dopravní systémy firmy ENGEL Strojírenská. Firma ENGEL je výrobcem strojů na vstřikování plastů, oddělení Dopravní systémy se specializuje na dodávky dopravníků a automatizačních zařízení právě k těmto vstřikolisům. Je absolventem Strojní fakulty ČVUT v Praze a je pravidelným účastníkem SAMBA akcí.

Martine, jakými projekty se aktuálně zabýváš?

Moje nejnáročnější úkoly se nyní točí kolem projektu vývoje nové typové řady dopravníku. Snažíme se navrhnout inovativní technické řešení, které bude lépe pasovat do výrobní buňky k ENGEL-lisu a robotu. Jedná se o prostorovou zástavbou, funkčnost, ale i průmyslový design. Jedna z věcí, kterou se snažíme zohlednit, je i možnost začlenění některých „smart“ funkcí z komponent průmyslu 4.0. Zároveň přemýšlíme, jak v zavedeném interním systému zvládnout budoucí zakázky lépe procesně, od první poptávky až po vývoz hotového stroje.

Plánuješ se účastnit březnové SAMBA konference Strategie digitalizace. Co od konference očekáváš?

V první řadě nové podněty a inspiraci. Dívám se na to ze dvou pohledů: směrem ven k zákazníkovi budeme moci nabídnout nová řešení. V pohledu interním potřebujeme u nás ve firmě zavádět nová řešení.
Těším se na příjemnou atmosféru konference, při které člověk vyskočí „out of the box“, zamyslí se nad vzdálenější budoucností, sdílí zkušenosti s ostatními účastníky.

Jaká je největší motivace pro digitalizaci ve firmách, se kterými se setkáváš ve své praxi?

Myslím si, že snad každá firma řeší nedostatek pracovních sil. Konkrétně si pak vybavuji příklady z poslední doby, kdy šlo o potřebu zbavit se neproduktivních činností, zlepšit identifikaci či kvalitu produktů, zrychlit proces.

Prozradíš nám, jaké jsou tvé koníčky, jak trávíš volný čas a dobíjíš baterky?

Mezi mé koníčky patří všemožné pohybové aktivity, nyní nejvíce basketbal, běhání, cvičení, horská turistika – via ferrata. Velkou roli hraje má rodina – v tomto oboru jsem vynalezl perfektní metodu dobíjení energie: je potřeba se nechat dětmi zlechtat a vydatně jim to oplatit 🙂 Nejlepší je tedy čas strávený s rodinou nějakým aktivním způsobem, ideálně v přírodě.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou 6. 3. v Břežanech!

otázky: Jiří Slezák
foto: archiv Martina Sirového

About Post Author

js